Priatelia a partneri Kaleido

Peter Javorík

Profesor katedry vizuálnej komunikácie Univerzity Krásnych umení v Krakove. Je nositeľom mnohých svetových ocenení v oblasti poster dizajnu. Autor 15 publikácií o výtvarnom umení. Knihy „City of Bardejov“ a „1917–2017“ boli ocenené TOP 20 Najkrajšie knihy Slovenska. Od roku 2017 je kurátorom pre plagátovú tvorbu v Poľsku a na Slovensku, založil medzinárodnú súťaž Poster Quadrennial Bardejov. Je pozývaný do medzinárodných porôt poster súťaží a výstavných prehliadok. Je autorom loga Kaleido a odborným garantom pre vizuálne umenie Kaleido Designers. 

Marián Sidlár

IT-čkár, web developer. Od roku 2023 spolupracuje s Kaleidom ako tvorca webovej stránky. Okrem
toho robí členom Kaleida konzultanta v marketingu a v oblasti digitálnej bezpečnosti a pomáha im so všetkými problémami s IT technológiami.

UX / Košice

Košická UX komunita spája ľudí, ktorí pracujú ako UX dizajnéri alebo sa o problematiku UX zaujímajú. Jej hlavným cieľom je podpora vzdelávania v tejto oblasti, spájanie profesionálov so začiatočníkmi a organizovanie spoločných podujatí nielen v košickom regióne. Od roku 2023 spolupracuje na vzdelávacích aktivitách projektu Kaleido Designers. 

Eva Čarnoká

Akčná výtvarníčka a pedagogička, členka umeleckej skupiny STROJ. Zúčastňuje sa výtvarných rezidencií, sympózií, samostatných a kolektívnych výstav (Slovensko, Česko, Maďarsko, Taliansko, Chorvátsko, Litva, Rumunsko, Španielsko, Poľsko). Venuje sa artefiletike a dlhodobo spolupracuje 
s kultúrnymi inštitúciami v rámci galerijnej pedagogiky (Východoslovenská galéria, VUNU Gallery, Galéria umelcov Spiša, Tabačka Kulturfabrik v Košiciach, Vihorlatské múzeum, Šarišská galéria,...). Spolupracuje na projekte Kaleido Designers.

Samuel Čarnoký

Docent na katedre dizajnu TUKE v Košiciach. Pod značkou ČarnokyType od roku 2010 tvorí a publikuje autorské písma. Je autorom a spoluautorom publikácií o písme na Slovensku – Fonts SK (2018);  NEONa (2014). Za svoju tvorbu bol ocenený v Národnej cene za komunikačný dizajn v roku 2016 a 2018. Viedol Ateliér písma na Letnej škole Kaleido Designers 2023.

Radoslav Repický

Ilustrátor, maliar, karikaturista a pedagóg. Zúčastňuje skupinových výstav doma aj v zahraničí (Francúzsko, Rakúsko, Poľsko, Česko,...). V roku 2010 sa predstavil v rámci cyklu akcií 
v kasárňach Kulturpark, podujatie Art Now – večer súčasného umenia. V rámci mimo-umeleckých, či hraničných produkcií sa podieľal na knihe komiksu Comic&Manga Book 3, 4 a 5. Venuje sa aj detskej knižnej ilustrácii (Príšeráci, Sloni kapitána Emigranta, Muchy na muške,...). Viedol Ateliér ilustrácie na Letnej škole Kaleido Designers 2023.

Martin Fek

Absolvent Ateliéru vizuálnej komunikácie Technickej Univerzity v Košiciach. Pracuje ako dizajnér na voľnej nohe. Najradšej sa venuje typografii, sadzbe, obalovému dizajnu a tvorbe vizuálnej identity. Svoje vedomosti odovzdáva nasledujúcej generácii dizajnérov na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach. Je dvorným dizajnérom remeselným pivovarom Mekfartin a Berhet 
a čokoládovne Forra chocolaterie. Viedol Ateliér obalového dizajnu na Letnej škole dizajnu Kaleido Designers 2023.

Ján Maisl

Český hudobný skladateľ, dirigent, libretista, básnik 
a multiinštrumentalista, autor viac než 250 skladieb rôznych žánrov, sólových, komorných, vokálnych a orchestrálnych kompozícií, opier, oratórií, baletov, muzikálov, skladieb pre deti 
a multimediálnych inštalácií,... Komponuje aj relaxačnú, filmovú 
a scénickú hudbu. Je koncertným majstrom komorného orchestra Familia Musica. Orchester bol v roku 2019 súčasťou multimediálneho projektu Familia Musica. J. Maisl je tiež členom Virtuosi di Praga, s ktorým účinkoval na Pontes 2018 a 2019 v Bardejove a Humennom.

Fond na podporu umenia

Finančne podporil:
Familia Musica 2019
Kaleido Voices 2021
Kaleido Designers 2023

Komunitná nadácia Bardejov

Finančne podporila:
Kaleido Voices 2021
Kaleido Designers 2023

Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove

Stredisko nám bezplatne poskytuje priestory.

Okresná knižnica Dávida Gutgesela v Bardejove

Knižnica nám poskytuje priestory na detské výstavy.